CH-5400 Baden

VAŽNO =>

HRVATSKA POBJEDILA ARGENTINU      (22.06.2018.)

Hrvatska deklasirala Argentinu s 3:0 i izborila drugi krug!

U Nižnjem Novgorodu Hrvatska je u utakmici drugog kola skupine D deklasirala Argentinu s 3:0, izborivši prolaz u drugi krug Svjetskog prvenstva!

pogocima Ante Rebića, Luke Modrića i Ivana Rakitića ostvarila jednu od najvećih pobjeda u povijesti. U drugom poluvremenu Hrvatska je zabila sva tri gola.

Hrvatska je povela u 53. minuti kada je argentinski vratar Willy Caballero neoprezno dodao loptu Anti Rebiću, a napadaÄ Eintrachta volejem sa osam-devet metara pogodio mrežu. U 80. minuti Luka Modrić je udarcem s 20-tak metara pogodio sami donji lijevi kut argentinskih vrata za veliku pobjedu.

U prvoj minuti sudaÄke nadoknade udarac Rakitića brani Caballero, a na odbijenoj lopti je Mateo KovaÄić koji nesebiÄno vraća Rakitiću, a on lako postiže i treći gol za Hrvatsku. Argentinska superzvijezda Leo Messi bio je praktiÄki nevidljiv cijele utakmice.

Hrvatska je već nakon dva kola osigurala prolaz u osminu finala, jer ima šest bodova, a Argentina i Island po jedan bod. U petak se sastaju Nigerija i Island, a u zadnjem kolu 26. lipnja igraju Hrvatska - Island i Argentina - Nigerija.